CED

CED

Adresa Zelný trh 9, Brno
Webová stránka www.ced-brno.cz
Telefón +420 542 123 425

Aktuálny program divadla

Naši
Dráma,
Vykouření
Alternatívne,
Naši
Dráma,
Redakčné tipy
Změna programu vyhrazena
Improvizácia,
Redakčné tipy
Všetky akcie

Popis miesta

Centrum experimentálního divadla (CED) je platforma pro alternativní a experimentální divadlo. Sdružuje soubory Divadla Husa na provázku, HaDivadla, Divadlo u stolu a Projekt CED.

V současné době prochází CED zásadní proměnou. Od 1. ledna 2019 zaniká Divadlo u Stolu, místo něhož vzniká nové divadelní studio s názvem Terén. Cílem nového studia je vytvořit prostor pro performativní umění, jež narozdíl od Divadla U stolu nebude svou tvorbu soustřeďovat pouze na Sklepní scénu, ale hodlá různorodým způsobem vstupovat do městské krajiny. Studio Terén zahájí činnost od 1. září 2019.

Centrum experimentálního divadla je nejen svazkem několika divadel rozvíjejících se vedle sebe a pod svými vlastními jmény své vyhraněné tvůrčí programy, ale chce poskytovat přístřeší i jiným pokusům. Ve svých divadelních prostorách chceme hostit příbuzná divadla česká i zahraniční. Chceme být prostorem pro mezinárodní festivaly a duchovním podnikem, v němž je divadelní tvorba vřícím epicentrem, který však svou aktivitu rozvíjí i v širším kulturním prostoru.

Pridružené miesta

Divadlo Husa na provázku
HaDivadlo
Terén

Podobné miesta

Experimentální prostor NoD
Marta Studio
Na Orlí Theatre
HaDivadlo
Divadlo Husa na provázku
Polárka Theatre
National Theatre Brno
Šapitó v Björnsonových sadech
Divadlo Reduta Brno
Terén
Radost Theatre
Divadlo Za hradbami

© 2024 GoOut