Divadlo pod Palmovkou

Divadlo pod Palmovkou

Adresa Zenklova 34, Praha 8
Webová stránka www.podpalmovkou.cz
Telefón +420 283 011 127

Aktuálny program divadla

Máma
Divadlo,
Bezruký Frantík
Dráma,
Zkrocení zlé ženy
Komédia,
Desertní kvidoule
Komédia,
Všetky akcie

Popis miesta

Divadlo pod Palmovkou, dříve působící pod názvy Divadlo S. K. Neumanna a Městské a oblastní divadlo, je činoherní divadlo, které sídlí v pražské čtvrti Libeň v dolní části Zenklovy ulice v městské části Praha 8 nedaleko křižovatky a stanice metra Palmovka. Kromě hlavní scény je v podkroví budovy divadla malá scéna Studio Palm Off.

Divadlo bylo založeno skupinou mladých divadelních nadšenců v roce 1948. Během své historie se divadlo soustředilo na velké příběhy, inscenování jak klasických, tak současných děl, stejně jako děl autorů příslušných generací. V roce 2016 uspořádalo Divadlo pod Palmovkou první Palm Off Fest, jedinečný festival středoevropského divadla a kultury, představující špičkové skupiny z České republiky, Slovenska a především z Polska. V roce 2017 zde hostovala například inscenace Prokletí diskutovaného režiséra Olivera Frljiće.

Na Velké scéně, s kapacitou 280 míst k sezení, jsou k vidění dramatizace uznávaných děl – silné příběhy o naléhavých tématech naší doby, stejně jako klasické drama a adaptace světové literatury. Studiová scéna Palm Off má kapacitu zhruba 80 míst a zaměřuje se především na současné dílo (zaměřené především na mladé a středoškolské generace) a experimentální divadlo. Repertoár Divadla pod Palmovkou pod vedením ředitele a uměleckého šéfa Michala Langa má za cíl oslovit širokou škálu diváků napříč generacemi a zabývat se tématy, které jsou – nebo by měly být – společenské, aktuální a kulturní.

Pridružené miesta

Studio Palmoffka

Fotografie

Podobné miesta

Divadlo Husa na provázku
Divadlo Na zábradlí
Divadlo v Dlouhé
Galerie pod Palmovkou
Činoherní studio města Ústí nad Labem
Studio Palmoffka
Divadlo Viola
Divadlo Korunní
Brejlando VR biograf
Strašnické divadlo
Goja Music Hall
Cross Attic

© 2024 GoOut