Divadlo DISK

Divadlo DISK

Adresa Karlova 26, Praha 1
Webová stránka www.divadlodisk.cz
Telefón +420 234 244 211
Pridružené miesta DAMU

Aktuálny program divadla

Až bude nejhůř
Alternatívne,
Filmové a divadelní herectví
Diskusia,
Koniec Eddyho
Divadlo,
Koniec Eddyho
Divadlo,
Entropie
Tanec,
Všetky akcie

Popis miesta

Divadlo DISK, sídlící od roku 1999 v pražské Karlově ulici 26, funguje při Divadelní fakultě Akademie múzických umění (DAMU). Jedná se o klasické repertoárové divadlo s jedním stálým souborem, který tvoří studenti absolventského ročníku Katedry činoherního divadla. Své projekty zde prezentují také studenti Katedry alternativního a loutkového divadla, ty jsou vybírány na základě tzv. open callu, kdy studenti prezentují koncepty před pedagogy a vedením divadla a následně jsou vybrány k realizaci. Do mimorepertoárových akcí spadají i festivaly organizované studenty ostatních kateder.

Na chodu divadla se tradičně podílí zaměstnanci DISKu, a také studenti – režiséři, dramaturgové, scénografové, kostýmní výtvarníci a produkční. Studenti teorie a kritiky organizují DISK_USE s diváky, v rámci kterých se mohou setkat s celým inscenačním týmem.

Co se týče technického zázemí, je DISK multifunkční a snadno přizpůsobitelný všem uměleckým potřebám studentů. Svou variabilitou a vybaveností se řadí k nejmodernějším českým divadelním scénám. Právě díky různorodému repertoáru se DISKu daří oslovovat široké spektrum diváků, kteří mimo hereckých výkonů a kvality inscenací oceňují také přístup personálu a nabídku sousedního KAFE DAMU. Kromě hlavnímu sálu je součástí divadla, také komorní studio Řetízek.

Fotografie

Podobné miesta

Divadlo Metro
Divadlo F. X. Šaldy
STRV
Divadlo Fráni Šrámka
Městské divadlo Pelhřimov

Městské divadlo Pelhřimov

Činoherní studio města Ústí nad Labem
Malé divadlo
Malá scéna za oponou
Pelclovo divadlo
DAMU
Kafe DAMU
La Fabrika

© 2024 GoOut