La Fabrika

La Fabrika

Adresa Komunardů 30, Praha 7
Webová stránka www.lafabrika.cz
Telefón +420 774 417 644
Pridružené miesta Art District 7

Aktuálny program divadla

Popis miesta

La Fabrika je kulturní centrum v pražských Holešovicích. Již od počátku byla koncipována jako víceúčelový prostor, vhodný pro vznik a prezentaci audiovizuálních projektů, divadelních a tanečních forem vyžadujících netradiční prostorové řešení, multimediální expozice, performance, přednášky, workshopy, ale i společenská setkání, výstavy, koncerty i divadelní představení klasického typu. Komplex vznikl propojením, přestavbou a dostavbou několika továrních objektů z počátku dvacátého století, umístěných mezi ulicemi Dělnická, Komunardů a Přístavní, podle návrhů ateliéru KAVA. Industriální původ propůjčil La Fabrice zvláštní půvab a originalitu.

La Fabrika disponuje několika objekty. Studio 1 je koncipováno jako tzv. black box, umožňující variabilní využití jak pro divadlo, taneční vystoupení, koncerty, i mnoho dalších aktivit všemožných žánrů. Studio 2 / Slévárna má výsuvné hlediště a pojízdné dělící příčky, které mohou být využívány i jako projekční plochy. Sál je vybaven mnoha dalšími černými plátny a projektory, které vedle divadelní a hudební produkce umožňují i velké multimediální projekty. Vedle dvou velkých studií má La Fabrika i Bar, který je vybaven vlastním pódiem pro menší kulturní produkce a Galerii, která je vedle své původní funkce využívána i pro menší projekce filmů, jako malý divadelní sál, zkušebna, nebo přednášková místnost.

Studio 1 + Bar sídlí na adrese Komunardů 30, Pokladna divadla na Komunardů 28 a Slévárnu najdete na adrese Přístavní 22.

Pridružené miesta

Slévárna

Slévárna

Fotografie

Podobné miesta

Divadlo Na Prádle
Art District 7
Mecca
SaSaZu
Národní zemědělské muzeum
Bio Oko
DOX Centrum současného umění
Alfred ve dvoře
RockOpera Praha
Pidivadlo

Pidivadlo

Scarabeus Gallery
Prague Planetarium

© 2024 GoOut